Projekt Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

Katedra Bankowości Centralnej i Pośrednictwa Finansowego wraz ze Studencka Kliniką Finansów (SKF) w terminie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. realizuje w formie zdalnej projekt NBP „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Finanse. Wiem i rozumiem”

Uczelnie Szkołom

Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

Głównym celem projektu jest przekazanie uczniom klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniom klas pierwszych szkół ponadpodstawowych z mniejszych miejscowości województwa łódzkiego praktycznej wiedzy w przystępny, atrakcyjny sposób oraz ukształtowanie umiejętności w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z produktów finansowych z zachowaniem zasad cyberbezpieczeństwa, efektywnego zarządzania budżetem osobistym oraz zapoznanie z podstawowymi instytucjami systemu finansowego, ich zadaniami, funkcjami i rolą w gospodarce.

Projekt realizowany jest w formie on-line i obejmuje IV moduły:

• Moduł I – Inflacja, stabilność systemu finansowego, funkcje i zadania NBP.
  • Moduł II- Instytucje i usługi finansowe.
  • Moduł III – Zapobieganie wykluczeniu finansowemu.
  • Moduł IV – Gospodarowanie budżetem domowym.

Szkoły uczestniczące w projekcie:

• Szkoła Podstawowa w Piątkowisku
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Pabianicach
  • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

Kierownik projektu: dr hab. Dagmara Hajdys, prof. UŁ Szczegółowe informacje o projekcie: http://www.finanseznbp.uni.lodz.pl/