ZAPROSZENIE NA VII KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

Katedra Bankowości Centralnej i Pośrednictwa Finansowego UŁ wraz z Instytutem Nauk Ekonomicznych, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Wrocław, a także Instytut Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych w Łodzi oraz Studencka Klinika Finansów zapraszają na VII Konferencję Naukową pt. „Ochrona i bezpieczeństwo uczestników rynku usług finansowych w sytuacji kryzysowej (COVID-19)”, która odbędzie się 23 marca 2023 r, w trybie zdalnym.

Główny cel konferencji to wymiana poglądów i doświadczeń związanych z problematyką ochrony i bezpieczeństwa uczestników rynków usług finansowych, zwłaszcza konsumentów. W ramach konferencji przedmiotem rozważań będzie bezpieczeństwo finansowe w szerokiej i wąskiej perspektywie, m.in. w reakcji na szoki zewnętrzne, począwszy od reakcji na zagrożenia pandemią COVID-19, czy działania wojenne w Ukrainie. A także kwestie bezpieczeństwa finansowego w obliczu zagrożeń, wynikających z działań finansowych usługodawców. Organizatorzy konferencji zakładają wymianę w ramach dyskusji, opinii i rezultatów badań, dotyczących stanu dzisiejszego i perspektyw ochrony oraz bezpieczeństwa uczestników rynku finansowego.

Tematyka konferencji:

• Mechanizmy funkcjonowania uczestników rynków finansowych w świetle teorii ekonomicznych.
  • Ochrona i bezpieczeństwo uczestników na rynku usług bankowych, ubezpieczeniowych, kapitałowych i w ramach systemu podatkowego.
  • Efektywność systemu ochrony konsumentów.
  • Edukacja finansowa.
  • Zarządzanie budżetem gospodarstw domowych.
  • Etyka w działalności instytucji finansowych.
  • Transformacja cyfrowa a ochrona i bezpieczeństwo uczestników na rynku finansowego.
  • Pandemia COVID-19 a bezpieczeństwo finansowe.
  • Działania wojenne w Ukrainie a problem ubóstwa energetycznego. Działania ochronne.

Zapraszamy do wysyłania tekstów referatów, które po uzyskaniu pozytywnych recenzji opublikowane zostaną w czasopiśmie Finanse i Prawo Finansowe – Journal of Finance and Financial Law (40 pkt. według punktacji MNiSW na 2022 r.).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Konferencji: link.